צריך עדכון פלאש בתודה ויביט בניית אתרים, עיצוב אתרים,אחסון אתרים, קידום אתרים, שידרוג אתרים, תבניות לאתרים. לחצו כאן
דף הבית
אבני הדרך של ההתפתחות
ישיבה נכונה
אודותיי
משה פלדנקרייז
שיטת פלדנקרייז
התמודדות עם כאבי גב
שיעורי פלדנקרייז
שיעורי בית- עבודה עצמית
טיפים לעזרה
שאלות ותשובות
תנועות להקלה על כאבי גב
מומלצים
חוג ליווי התפתחותי
צור קשר
ההתמודדת עם כאבי גב
 
למה זה קורה לי?
כאב גב הינו מצב  מאד שכיח , בערך 8 מכל 10 מבוגרים  יסבלו  מהתקף של כאבי גב תחתון לפחות פעם אחת בחייהם , ובערך מחציתם יסבלו מכאבי  גב חוזרים , רוב האנשים יסבלו את ההתקף הראשון בשנות העשרים לחייהם , אך כאבי גב עלולים להתחיל בכל גיל.
 
מה גורם לכאבי גב?
הגב מורכב מעמוד השדרה הבנוי מחוליות המחוברות ברצועות ( רקמות רכות), חוליות אלה מופרדות האחת מהשניה ע"י סחוסים ודיסקים המקטינים את החיכוך בין החוליות ובין הזיזים ,
לאורך כל גופי החוליות נוצר חלל מוארך בו עובר חוט השדרה, סביב עמוד השדרה ווהרקמות הרכות העוטפות אותו, קיימים שרירים התומכים בעמוד השדרה ומאפשרים לו תנועה ויציבות .
כאבי גב יכולים להגרם מחולשה של שרירי הגב, מהתכווצות שרירים, ממתיחה או קרע של רצועה , מסחוס או מדיסק שניזוק או בולט ממקומו - מה שמכונה בלט דיסק או פריצת דיסק, עייפות ומתח נפשי יכולים להחמיר את  הכאבים
כמו כן נשיאת משאות , עמידה , כפיפה או ישיבה בצורה לא נכונה.
 
האם בזמן התקף של כאבי גב, טוב לשכב במיטה ו/ או להמנע מפעילות גופנית ?
מחקרים חדשים מצביעים על כך ששמירה על פעילות רגילה , ככל המתאפשר לנוכח הכאבים תורמת להחלמה .
מנוחה במיטה של יום עד שלושה ימים אפשרית , אבל שכיבה ממושכת יותר עלולה דוקא להחליש את שרירי הגב, שיטת פלדקנרייז נותנת מענה ואפשרויות תנועה גם במצב זה , ניתן לבצע תנועות עדינות וללא כאב , אשר יקלו ויקטינו את הכאב, עד שאט אט , ניתן לחזור לפעילות רגילה.
 
מה לגבי בדיקת סי .טי (CT) או אם .אר. אי (MRI)?
אם הכאב נמשך  יותר ממ6 שבועות לערך , ויש לך כאב ברגל או הפרעה בתחושה , יתכן שהרופא שלך יפנה אותך לאחת הבדיקות  כדאי לדעת שאין מפנים את כל החולים אלא בעיקר את אלה המועמדים לניתוח, לא יהיה זה נכון לבצע בדיקות אלה לרוב החולים עם כאבי גב תחתון .
חשוב לדעת , שבדיקות אלו לכעצמן , אינן מספיקות , תמיד כדי לזהות את הסיבה לכאב , ויש תמיד לפרש אותן בתייחס לשאר ממצאים הכלולים בבדיקות רופא ותאור תלונות האדם.
בניית אתרים עיצוב: FlyDesign כפר חיטים 21, ראשון לציון נייד:052-2309834
כרטיסים למופעים  |